Kongres Nauki i Biznesu 2023
Kongres Nauki i Biznesu 2023
Kongres Nauki i Biznesu to wydarzenie o charakterze naukowo-biznesowym, podczas którego zaproszeni goście będą podejmowali dyskusje na tematy społeczne, gospodarcze, ekonomiczne i medyczne.
W trakcie paneli dyskusyjnych głos zabiorą nie tylko przedstawiciele województwa, ale także reprezentanci przedsiębiorców, korporacji oraz naukowcy. Patrząc na mapę województwa lubelskiego dostrzegalny jest wzrost przedsiębiorczości zarówno w zakresie start-upów jak i przenoszenia na jego teren korporacji polskich oraz zagranicznych. Ważnym elementem w procesie budowania potencjału gospodarczego jest nie tylko zwrócenie uwagi na zaplecze infrastrukturalne, ale także socjalno-medyczno-kulturalne miasta, co sprzyja pozostaniu i działaniu na jego terenie. Wydarzenie to będzie więc doskonałym miejscem do promocji województwa oraz pokazania jego możliwości wśród zaproszonych gości.
Podczas Kongresu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Wartość w biznesie” – V edycja Wyzwania zarządzania i finansów w nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej, podczas której prezentacje wygłoszą wybitni przedstawiciele ekonomicznego i finansowego świata nauki.
Kongres odbędzie się w dniach 19-20 września 2023 roku, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.
Organizatorem wydarzenia jest Europejskie Forum Nauki i Biznesu. Współorganizatorami są Polskie Towarzystwo Ekonomiczne Oddział w Lublinie, a także Wydział Zarządzania Politechniki Lubelskiej.
Partnerzy Kongresu i V Ogólnopolskiej Konferencji Wartość w Biznesie:
Partnerami Diamentowymi zostali: ORLEN S.A. oraz Bank PEKAO S.A.
Partnerami Głównymi zostali: PGE Dystrybucja S.A., PFR Portal PPK Sp. z o.o., Województwo Lubelskie, SSANGYONG, Fundacja Rozwoju KUL.
Partnerami wydarzenia zostali: Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie, Fabryka Cukierków Pszczółka Sp. z o.o., LPEC S. A., MOSIR Sp. z o.o., Bio Garden oraz Fundacja PZU.
Sponsorem Strategicznym Kongresu został: Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.
Patronatów honorowych udzielili: Minister Finansów, Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Fundacja Giełda Papierów Wartościowych, Rektor Politechniki Lubelskiej prof. dr hab. inż. Zbigniew Pater, Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Patronatem merytorycznym wydarzenie objęli: Urząd Statystyczny w Lublinie, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, UMCS Wydział Ekonomiczny, WSB Merito Poznań, Pracodawcy Lubelszczyzny Lewiatan, Pracodawcy Ziemi Lubelskiej, Lubelskie Forum Pracodawców, Lubelski Klub Przedsiębiorców, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.
Patronat medialny został przyznany przez: Telewizję TVP3 Lublin, Radio Lublin, Dziennik Wschodni, Kurier Lubelski, Akademickie Radio Centrum, Panorama Lubelska.
Organizator
Współorganizatorzy
Partnerzy Diamentowi
Założony w 1929 r., jest jedną z największych instytucji finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i jednym z trzech największych banków uniwersalnych w Polsce z ok. 190 mld zł aktywów i kapitalizacją rynkową ok. 30 mld zł. Obsługuje ponad 5,5 mln klientów detalicznych. Jako wiodący bank korporacyjny w Polsce, obsługuje co drugą korporację w Polsce. Status banku uniwersalnego opiera się na wiodącej na rynku pozycji w private banking, zarządzaniu aktywami i działalności maklerskiej.
Partnerzy Główni
SsangYong to koreański producent samochodów terenowych i SUV-ów z silnikami o dużej mocy i napędem 4×4, które zostały stworzone, by pokonywać trudne warunki drogowe Półwyspu Koreańskiego, gdzie ponad 77% powierzchni kraju zajmują góry. Made in Korea. SsangYong to 70-letnie doświadczenie w konstrukcji samochodów terenowych. SsangYong to zaproszenie do przygody, do odkrywania nieznanego.
Celami Fundacji jest materialne wspieranie rozwoju Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz jego przedsięwzięć w zakresie badań naukowych, kształcenia i wychowania młodzieży oraz upowszechnianie wiedzy o roli, naukowym dorobku i znaczeniu KUL dla kultury chrześcijańskiej w Polsce i na świecie.
Partnerzy
Spółdzielnia Pszczelarska APIS w Lublinie to wiodący producent miodów pitnych i pszczelich działający na rynku od 1932 roku. Jest jedynym producentem w Polsce, który przeszedł pozytywnie kontrolę zgodności procesu produkcji miodu pitnego w typie trójniak ze specyfikacją. Posiada specjalistyczne laboratorium kontrolno-badawcze wyposażone w nowoczesny sprzęt, które monitoruje jakość wyrobów na wszystkich etapach produkcji
Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o. o. działa na rynku od 70 lat. Pasja i serce, jakie każdego dnia wkładamy w produkcję, przekładają się na wyśmienity smak i aromat naszych cukierków. Gościmy w domach naszych klientów od pokoleń. Produkujemy cukierki czekoladowe, praliny, galaretki, karmelki twarde i nadziewane. Należymy do Grupy Kapitałowej Krajowej Grupy Spożywczej S.A. i w całości jesteśmy polską firmą.
Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. jest jednym z największych dostawców ciepła systemowego w Polsce. Głównym celem działalności firmy jest dostawa ciepła do mieszkań, szkół, szpitali, centrów handlowych, urzędów, budynków sakralnych, obiektów sportowych oraz dbanie o sprawność techniczną lubelskiego systemu ciepłowniczego. LPEC dostarcza ciepło do prawie 75% gospodarstw domowych w Lublinie, ogrzewając blisko 250 tysięcy jego mieszkańców. Firma eksploatuje obecnie 460 km sieci ciepłowniczych i ponad 2000 węzłów cieplnych.
MOSiR Lublin jest jednym z największych ośrodków sportowo-rekreacyjnych w Polsce i największym w regionie lubelskim podmiotem oferującym usługi sportowe i rekreacyjne. Spółka zarządza największymi i najnowocześniejszymi obiektami sportowo-rekreacyjnymi w tej części Polski. Należą do nich m.in. Stadion Arena Lublin, Aqua Lublin, Hala Globus, Hala sportowo-widowiskowa im. Z. Niedzieli, Stadion lekkoatletyczny, Stadion żużlowy, Centrum Sportowo-Rekreacyjne Łabędzia, Strefa H2O, Lodowisko Icemania, Miasteczko Ruchu Drogowego, Słoneczny Wrotków.
Firma BIO-GARDEN powstała w 2009 roku. Zajmuje się skupem owoców i warzyw w jakości EKO, sprzedażą nawozów ekologicznych i pakowaniem produktów na zlecenie. Stawia na innowacyjne rozwiązania w zakresie sprzedaży owoców i warzyw. Wyróżnia ją dynamizm, otwartość na nowe wyzwania i doskonała znajomość branży przetwórczej.
Fundacja PZU od 2004 roku realizuje działania filantropijne Grupy PZU, które są elementem jej strategii zaangażowania społecznego. Celem Fundacji jest: promowanie edukacji dzieci i młodzieży, wspieranie talentów oraz wyrównywanie szans osób z różnymi niepełnosprawnościami, a także zwiększanie dostępu do dóbr kultury i życia społecznego, czyli szeroko rozumiany rozwój społeczeństwa obywatelskiego.
Sponsor Strategiczny
Patroni Honorowi
Patroni Merytoryczni
Patroni Medialni
Program kongresu
Loading...